anglofiilist melomaan

iseseisvus ohus!

Posted by veerand &emdash; august 9, 2011

Olen eilsest saadik raske südamega jälginud sündmusi Londonis. Klassikaline näide lõhest erinevate majanduslike klasside vahel, näide võimulolijate ignorantsusest ja hoolimatusest, noortest, kes ei tunne end ühiskonna osana ega tunne moraalset vastutust, kuna ühiskond ei tunne vastutust nende ees – tulevikku ja tööd neil niikuinii oodata ei ole. Andestamatu, et peaministril võttis aega kolm (!) päeva, et puhkuselt tagasi pöörduda ja põlevat Londonit kriisina tunnistada. Väidetavalt oli tänavatel kolm korda vähem korrakaitsjaid kui kuninglike pulmade ajal! Politsei käitub karmikäeliselt rahulike protestijatega – et nad kuritegusid toime ei paneks, kuid vaatab kõrvalt ja ei võta midagi ette kui kuritegusid tõepoolest sooritatakse!

Nagu rahutustega ikka, kannavad kahju kohalikud iseseisvad äripidajad, kelle elutöö ja investeeringud ära nullitakse, inimesed, kes põlengutes ilma jäänud kogu oma maisest varast ja kodust. Ja nagu on mainitud: kuigi rüüstamised pole loomult poliitilised on neil siiski poliitilised põhjused. Inimesed, kes on kaasatud kohalikku ühiskonda ja riigi tulevikku sedasi ei teeks. Ükskõik kui vanad või noored nad ka poleks. Töötus ja vaesus ning lõhe ülejäänud elanikkonna vahel on tõsine ja võimulolijad neid kuulda ei võta.

Kuna politsei on üle linna erinevates rahutuskolletes hõivatud olnud, tunnevad pahatahtlikud inimesed end karistamatult. Asi ei ole rassis, vaid rahas ja töö(tuse)s ning tuleviku väljavaadetes. Dalstonis näiteks lõid türgi päritolu kohalikud poepidajad rüüstajad minema. Tänulikud londonlased lubavad tulevikus nende poodidest sagemini osta ja iga päev kebabeid süüa. Täna hommikust saati on toimunud rahvaalgatuslikud korrastustalgud erinevates tõsisemalt kannatada saanud linnaosades. Inimesed pakuvad abi ja töötavad koos. Kuigi kõhe õhustik jätkub ja tuntakse muret eelseisva öö pärast.

Äärmiselt kurva uudisena on maha põlenud Enfieldis (Põhja-London) asuv iseseisvate plaadifirmade ladu ja jaotuspunkt. Kindlustuseta indie labelitele võib see tähendada lõppu, kuna vinüülid on endiselt ja just indie firmade puhul oluline osa nende ärist. Olen äärmiselt uhke Londoni muusikute üle, kes korraldasid ja abistasid korrastamistalgutega. Väga paljusid mõjutab see põleng isiklikult. Kui sa muidu kunagi muusika peale ausat raha ei kuluta ja arvad, et mp3’d kasvavad puu otsas ja on mõeldud tasuta noppimiseks, mõtle natuke – ehk leiad seoseid erinevate sündmuste vahel. Muusikasõbrad kutsuvad üles ostma iseseisvate plaadifirmade digitaalset toodangut.

Guardiani artikkel – sisaldab nimekirja mõjutatud plaadifirmadest.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: