anglofiilist melomaan

Positivuse muljed (2011)

Posted by veerand &emdash; juuli 19, 2011

Sel aastal ei olnud rõhk muusikal. Natuke tuult-vihma ja väljamüüdud festival lõi kõik kaardid uppi. Tuul pillutas heli ringi. Või oli heli liiga vali ja mürane. Vihm tekitas kuulamise asemel tahtmise ja vajaduse pigem tantsida ja enesekeskselt kohmitseda. Ja rahvamassid tähendasid järjekorrasseismisi – nii toidu-joogi sisendamiseks kui väljutamiseks ja kempsud olid selle massi peale tihtipeale tõsiselt rõvedad. Aga nii juhtub kui festival popiks saab. See-eest oli seltskond väga mõnus ja Positivus kui kahepäevane pidu täitsa lahe. Eks see, et eelmisel aastal kuuma ja tuulevaese ilmaga tähelepanu peamiselt muusikal, oli anomaalia kah.

Aga tänavu siis…

Dry The River, üks bände mida väga näha oleks tahtnud jäi oma süü tõttu vahele. Kuulsime jupiti telklas telki püstitades ja mulle tundus, et nad olid head.

Frankie And The Heartstringsi esinemine oli ok. Aasta või paari pärast ja eeldusel, et nende laulude valik on mitmekülgsemaks muutunud, kuulaks-vaataks neid hea meelega.

TUNNG oli tore, aga jäi festivalisaginas kuidagi kahvatuks.

Editors oli parem kui ma lootsin (vt üleeelmisest postitusest kui vaimustuses ma neist olin). Nad toimivad staadionirokibändina väga hästi, nende lood ja esitus on selleks kui loodud.

Alcoholic Faith Mission oli laval ok, aga (minus) vaimustust ei tekitanud. Mulle tundub, et mu sõpradele aga läks küll peale.

Ainus bänd, mille esinemine kõrvu kikitama pani ja mille laulja lobisemine hea tuju ja nalja tekitas oli Chapel Club

Ma hakkan vist mõistma, miks nad vaimustust tekitavad. Neis on Potentsiaali. Ja neil on keemia. Ja nende esinemisest oli kuulda, et nad on Londonit parimas mõttes ära kasutanud – kõvasti omaette tööd teinud ja seejärel väikesi esinemisi teinud ja siis muusikatööstusega koostööd. Kusjuures bänd väitis, et esines oma pedaalideta, kuna oli osast pagasist ilma jäänud. Aga vot sellised väiksed bändid, mis mitu aastat kaane all podisenud ja küpsenud ja mis pole kuulsad aga millest teatakse – orgaaniliselt valminud bändid – nende peale tuleb vat eet eluisugi tagasi!

OK Go’d nägin pisikese jupi, mis tundeid ei tekitanud ja seetõttu neist ka ei räägi.

Glasser – kas keegi teab, mis Glasseri esinemisest sai? Peale kolmveerandtunnist ootamist viskas üle ja suundusime teise lava juurde (väga nõme – suur ja vihane näpugavibutus korraldajate poole kui Glasser esines ja suur ja vihane näpugavibutus korraldajate poole kui Glasser ei esinenud)

Mark Ronson & the Business Internationali vaatama. Üle ootuste oli neil hunnik viimase albumi kollaboraatoreid kaasas, mis minu meelest oli äärmiselt kuul. Kyle Falconer, Amanda Warner, Rose Elinor Dougall, Alex Greenwald, Naeem Juwan. Nende esinemisest videot pole, sest tantsisin nagu ull. Parimas mõttes disku ja šõu. Kui muidu intervjuudest jääb Ronsonist mulje kui tagasihoidlikust arast poisist, siis laval tundis ta end küll koduselt ja võttis publiku tantsitamist väga tõsiselt (tegi ka vahepeal dj showcase’i, mis mulle oli igav, aga rahvale läks väga häste peale). Ja kuna minu meelest on osad lood väga väga head, siis täitsin tantsukvoodi Ronsoni seti ajal ära.

Jamesi põhimõtteliselt vältisime, aga nad tegid ekstra mammut seti – kas mitte üle kahe tunni? Jõudsime paar nende lugu kuulata, kempsus ja söömas käia, teisi bände vaadata ja kui tagasi pealava juurde läksime, mängisid nad ikka veel.

Beach House’i ajal sadas ja oli väsimus, aga kuskilt läbi udu ütles aju, et nende esinemine oli hea, kuigi lühike.

Röyksoppi ajaks jõudis kaks päeva kestnud pidutsemine nii kontidesse, et püstiseismine oli juba nii suur pingutus, et oleks kasvõi vahelduseks kätel seisnud.

Aga neil, kel veel energiat, oli see kindlasti väga mõnus wind-down ja festivali peamise osa lõpetus. Nende ilutulestikku nägin ka veidi telgiukselt. Päris ilus oli. Ja siis kõmm! magama.

Võiks teadmiseks võtta – festivalid pole muusika päralt, aga sellise pärli avastasime autos ja ilmselgelt on see nüüd me viimase aja lemmik.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: