anglofiilist melomaan

Rabarock 2011. Muljed. 2. päev.

Posted by veerand &emdash; juuni 23, 2011

Mul on üks väga spetsiifiline suve- ja muusikafetiš. Võimalik, et see sai alguse 2006. aastal, kui kogemata Hyde pargi Foo Fightersi kontserdile otsa jalutasime. Nimelt on see selline: päike paistab, on pärastlõuna, muru on roheline, õlu on käepärast ja võib siis selle õluga muru peal kas seista, istuda või lamada ja kostab elusas esituses kas Foo Fighters, Queens of the Stone Age, Velvet Revolver või nende bändide liikmete muudes koosseisudes tehtud muusika. Näiteks ka Metallica ja Gun’s’Roses, Them Crooked Vultures või Dead Weather tuleb väga kõne alla. Või siis nende bändide liikmete poolt produtseeritud muusika, ka näiteks Arctic Monkeys. Saate aru, millist kõla ma silmas pean? Klassikaline staadiumirokk, aga noh hea või maitsekas. Ja peale Rabarockil käimist lisaks siia nimekirja ka Nevesise. Lihtsalt seisin, nagu paigale naelutatud ja kaifisin, ei olnud võimeline olema isegi paanikas, et miks eesti bänd nii head muusikat teeb.

No olgu, ma ei ole päris tõupuhas hipster, nagu näha, aga väga valiv oma muusikalises maitses. Ja mida tänavu esmakordse Rabarocki külastamisega tõestasin, on see, et tasub minna ka indie-fännil. Jah, pearõhk ja vibe on selline Metsatöll ja …ee..raskem rokkmuusika (ma isegi ei tea, kuidas seda klassifitseerida), mis mind täiesti külmaks jätab, kui mitte lausa vastukarva kriibi. Aga selline legend nagu P.I.L. – kamoon! Isegi kui minna väravast sisse vahetult enne nende esinemist ja kraaps autosse ja minema, kui nad on lõpetanud, väärib see ühe päeva pileti hinda. Aga kas sa tõesti teeksid nii, kui sama raha eest rohkem saab? Me saime näiteks 13 tundi meelelahutust ja leidsime selle aja sees mõne põneva bändi veel. Marineeritud küüslaugu võrsetest rääkimata. Ja äärmiselt maitsvatest praekartulitest.

Aga alustagem algusest. Jõudsime Orelipoisile. Rahvas kohtles teda nagu superstaari. Mina ei teadnud, et ta üldse kuuluski on. Ahjaa, muide sel festivalil ei kattunud ükski esineja. Lavasid oli mitu, aga kui ühel esineti, teised puhkasid. Mõtled, et aga nii hakkab ju igav. Aga ilusa ilmaga võid vahepeal niisama lebada ja puhata. Vot vihmaga ajaks see küll torssi. Ja kas see ikka on festival kui sa polegi sunnitud mõnest heast bändist ilma jääma, sest keegi nõmedik pani nad festivali eri äärtesse ühel ajal esinema?

Siis kui esinesid bändid, keda ignoreerida, sai süüa-juua ja olustikuga tutvuda. Oli igasugu erinevaid toidupakkujaid ja kaubandust. Kahjuks valitses Saku monopol, et juua tuli (Saku) importi. Aga oli ka veini ja muid alternatiive. Kätepesuvõimalust aga mitte. Õllest ja toidust kleepuvate näppudega (vetsuskäigust rääkimata) ajab see närvi. Ja tasuta joogivee võimalust ka kuskil ei näinud. Just saying. Üleüldse oli õhustik väga sõbralik ja chill. Ja inimesed seisid massis õhuvahedega – et kel on põhjamaine isikliku ruumi vajadus, see festival on teile! Noorepõlvest mäletan, et Tallinna suurkontsertidel lava ette pugemine alati ei õnnestunud. Tea, kas mälu petab.

IAMX oli väga meeldiv üllatus. Ma ajasin Chris Corneri ühe teise muusikuga segamini ja muudkui korrutasin, et olen tema teise bändi fänn. Novot. Aga kui ma poleks teda segamini ajanud, oleks ilmselt jäänud lava ette minemata. Oi aga lava ees oli lõbus. Pole ammu ühestki esinemisest nii tugevat positiivset laengut saanud. Nad lihtsalt olid nii toredad ja iroonilised ja elavad. Ja tegid ainult meie rõõmuks nalja. Chris tuli ühel hetkel meie poole lavaserva ja laulis noormehele viikingisarvedega “Drugs are not enough. I’m so sorry!”. Kohutavalt naljakas oli sel hetkel.

Ja PiL siis… Üks mu muusikasõpradest kiitis PiLi, et see on muusikaliselt huvitavam, kui Lydoni teised bändid ja innovaatilisem ja kvaliteetsem. Üldiselt ma PiLi ei kuula, see võtab ikka väga erilise meelteseisundi, et seda nautida suudaks. Ja natuke läks aega enne kui nende esinemisse sisse elasin, aga siis olin sees, tundus jõle-jõle hea! Lydon, muide, tundus sama karismaatiline kui ikka, ja mõne nõksu võrra meeldivam kui muidu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: