anglofiilist melomaan

kontsert: Elijah at Sea, Tristram, Joe Gideon & The Shark

Posted by veerand &emdash; jaanuar 8, 2011

Peaesinejaks Joe Gideon & the Shark. Neist hiljem.

Esimene soojendaja Elijah at Sea, kelle kohta ei oska fakte rääkida. Tundus selline heas usus tehtud tudengi folkbänd, aga kahtlemata potensiaaliga. Lauljal hea hääl, kitarristil kaa, nii vähe kui ta  laulis, tundub, et sel tüdrukul on eriti põnev hääl. Igatahes jätsid endist väga toredate noorte inimeste mulje ja see pole kah vilets saavutus. Suhtlus publikuga väga hea.

Umbes selline oleks siis kontsert

Nauditav oli ka teine soojendusbänd Tristram. Samuti folgi poole indie serva. Meloodiline-nostalgiline.

Esialgu ei oska nende kahe bändi kohta veel eriti midagi öelda, tunduvad arenguprotsessis olevat, aga mine tea, sealt võib veel tulla.

Peaesineja aga! Bändiliikmete muljetavaldavat minevikku tuleks vist mainida. Sest kuidagiviisi see ehk seletaks, miks nad nii head on!

Trummar Viva on võimlejana Barcelona olümpia mängudel võistelnud ja Kitarrist Gideon oli kunagi bändis Bikini Atoll (kelle albumi kallal on töödanud Steve Albini). Igatahes ma pole ammu ühe bändi pärast sellist egoistlikku vaimustust tundnud! Kui nüüd meenutada, siis olen ma varemgi duode puhul inspireeritud olnud. No näiteks The Killsist ju kah. Aga JGatS puhul on muusikaline ja võimudünaamika hoopis teistsugune. Naine, kes taob trumme ja teeb seda väga hästi, väga dramaatiliselt ja enesele tähelepanutõmbavalt on suht haruldane. Ja opereerib sellele lisaks ka vokaaliloope, klahve ja süntekasampleid… Ausõna, mulle peaaegu, et tundub, et see on Viva bänd. Mis on muidugi ilmne liialdus, sest Gideoni narratiivi ja kitarrihelita poleks see bänd JGatS. Aga mida iganes ka see õe-venna bänd ei tee, või kuidas instrumente jaga, tuleb see neil väga kuulilt välja.

Viimase aja lahedaim lugu üldse (Civilisation):

Ei raatsi ühe videoga piirduda – DOL (daughter of a looney)

Veel üks, sest see on lihtsalt nii hea – Kathy Ray

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: