anglofiilist melomaan

Craig Ferguson (ja Geoff Peterson)

Posted by veerand &emdash; oktoober 20, 2010

Tunnistan, et mul on kerge nõrkus ameerika vestlussaadete vastu. Ja üldse vestlussaadete vastu. Inimesed vestlevad, dialoog, silmside – kas saab midagi paremat olla? Noh, küll vaid siis, kui saatejuht on hea ja külalised kaa. Ja halb olla on lihtne. Huvitav, et saate juhtimine ristub sisuliselt partner-improvisatsiooni ja püstijalahuumori kandis. Seega on saatejuhtidel valdavalt püstijalakoomiku taust, kuigi leidub ka fantastilisi tõsisemaid (lihtsamaid) tegijaid (briti Parkinson). Tõsi küll, alati on märkimisväärne oht, et koomikutaustaga saatejuht nõuab liialt palju tähelepanu ja ei lase külalisel särada (ahemRossköhh). Ja ka see on tõsi, et vestlussaade on sisuliselt midagi majandusliku ja kuulsuskultuse promotuuri vahepealset. Kui nüüd veel teadvustada, et pea igas ameerika telekanalis on ka naeruväärselt ülemaksustatud stuudiobosside tallalakkujate iganenud ja igavnenud saatejuhtide kategooria…igatahes, mida ma öelda tahan – Craig Ferguson on fenomen. Võib-olla veel Conan O’Brienit maksab mainida. Aga jah…

Briti huumor ja niisama näitlejad võidavad Ameerikas kõvasti fänne, mul on tunne. Mingi mentaalne massohism neil on, et neile House nii hirmsasti meeldib. Ja absurditunnetus näitab arenemise märke. Craig alustas Ühendkuningriikes koomikuna (tegelikult šotlane), rohkem kui dekaad tagasi kolis aga Ühendriikidesse ja mõni aasta tagasi tegi ka kodakondsustesti. Ütleks, et olekult ja huumorilt on ta segu šotist ja alternatiivsest ameerikast ja peavoolu ameerikast. Nagu mu lemmikud ikka, on ta ka äärmiselt intelligentne, julge, südamlik ja naljakas. Aga aitab jutust. Üritan kusagilt klippidega alustada.

Kodakondsustesti tegemas

Sellest klipist ei saa kontekstita midagi aru, eksole? Aga ikkagi see iseloomustab Craig Fergusoni Late Late Show’d päris hästi.

Craig + Russell = üks parimaid Russelli tele-esinemisi. Tunda on, et nad teineteise huumorit naudivad. Võiks öelda, et neil on keemia lausa.

teine osa

Ootamatu intervjuu Desmond Tutuga, mille eest Craig ka Peabody auhinna sai. Kui teil huvi, otsite ise üles. Aga seda ütles Craig saate lõpetuseks:

Craig intervjueerib oma näitlejast-koomikust õde Lynn Fergusoni.  “I’m a citizen now. I can have you arrested!” Craig oma õele.

Shirley Manson

Jagaksin tema intervjuud kaheks: nendega, kes naljale pihta saavad ja ei karda riskantsetele vaimukustega samaga vastata ja intervjuud igavate ameerika kuulsustega. Aga tunda on, et nii huumorimeel kui tsensuur on briti omast tuntavalt erinev. Ameerikas on enamasti tsensuur kange ja huumor nõrk. Suurbritannias pigem vastupidi (ja selles vahekorras eelistan mina huumorit ja meediat… aga see selleks). Igatahes Craigil on seni õnnestunud üsna edukalt midagi maitsestatumat pakkuda ja enamasti on külalistel üllatavalt vapper huumorimeel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: