anglofiilist melomaan

Mock the week

Posted by veerand &emdash; juuli 6, 2010

Päevakajaline/poliitiline satiiri/komöödia vaimukusmäng. Briti uudistest siis. Ma pole kunagi vabatahtlikult uudiseid vaadanud. Ükskord sattusin kogemata uudiseid vaatama ja teemaks oli kaks eriti masendavat päevakajalist uudist. Üks sarimõrvarist, teine rongiõnnetuse aastapäevast.  See oli siis kui Lõuna-Londonis elasin. Korterikaaslane tuli istus ka maha ja uudiste lõpuks hoidsime mõlemad kahe käega peast kinni. See oli mõjus hoiatus mitte uudiseid vaadata.

Siis nüüd Eestis paar päeva tagasi – majapõlengud ja mõrvad ja enesetapud. Ma arvan, et hoian veel mõnda aega uudistest eemale.

Aga vahel oleks ikka huvitav teada, mis värk on, eksole?

Briti poliitikud ja taustad-nüansid on üsna peen värk, millega ma kursis pole, aga läbi nalja jääb veidi midagi külge ka. Ja mulle meeldivaid koomikuid on saatest palju läbi käinud. Saatejuht võrratu Dara O’Briain. Mu üks lemmikutest Ed Byrne. David Mitchell hakkab tasapisi veidi meeldima. Ta pole päris mu maitse. Hugh Dennis mulle väga meeldib. Jack Whitehall on viimasel ajal päris heaks muutunud. Russell Howard meeldis mulle varem väga, nüüd on ta enesekindluse kasvuga šarm kõvasti vähenenud. Ja muidugi Frankie Boyle, poliitilise korrektsuse piiril ja valel pool (oh üle miljoni korra vaadatud muide) trampimas. Ja viiteks veel Frankie standup.

Saate 9. hooaeg parajasti käib.

Vaieldavalt parim on aga see, mis saadete tegemise käigus karmi keelekasutuse tõttu välja lõigatakse. Seal on näha, kuidas nad end ise lustivad ja publikule lolli teevad. See oleks siis olukord, mida inimesed arvavad, et toimub – naljad on spontaansed ja kõik orgaaniline. Ei. Vaadake, komöödiasaated ise nii tegelikult ei toimi. Koomik olemine ei tähenda tingimata oskust olla käsu peale vaimukas. Nalju kirjutatakse hulgaliselt ette, mängitakse ümber. Juhtub, et koomik ei esita oma nalja. Tuttava tuttav teadis rääkida, et neil on seal saates suisa naerukvoot. Publik peab teatud korrad naerma. Jätkatakse, kuni naerukvoot täis saab. Meelelahutus on karm tööstus.

Too hot for TV 2

Too hot for TV

MUIDE, ETTEVAATUST NENDE LINKIDEGA – VÕIVAD SÕLTUVUST TEKITADA JA ELUST MITU TUNDI RÖÖVIDA!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: