anglofiilist melomaan

Bizarre Ball @ Coronet

Posted by veerand &emdash; juuni 13, 2010

See alternatiivmuusika ja -kultuuri tähtsündmus oli tõesti nii alternatiiv, et ma polnud sellest varem mitte midagi kuulnud, ei näinud selleaastast balli kuskil reklaamitavat, ega suuda leida ka internetist pilte peale ürituse toimumist. Ma sattusin sinna kohe äärmiselt kogemata – sõbra sünnipäeva pidama.  Ja veelkord (ja seekord täiesti irooniata): see oli tõesti alternatiivüritus. Võiks öelda, et esimene kontakt säärase alternatiivkultuuriga. Ma tõesti imestan, kuidas minuga juhused ikka juhtuvad. Maailm on veider paik, aga et just mina satun selle kohta tõendusmaterjali koguma! Ilmselt mu kõige sagedamini kasutatav omadussõna on imelik, kummaline. Nagu Alice peegli taga. Ausõna. Ma just hakkasin mõtlema, et kummaline…see, kuidas ma tolle sõbraga tuttavaks sain – puhta juhuse läbi.

Aga et pikka lugu lühikeseks lõigata, annaks mõned märksõnad: Gallows esines! Mulle kohutavalt meeldis! Ma üldiselt ei arva sedasorti muusikast (hardcore punk) midagi. Haigutan ja tahaks vaikset muusikat ja toasusse. Aga ossa pagan – ma täiesti häbenemata ütlen, et Gallows on totaalselt fun band elusast peast vaadata. Ma olin varem kuulnud, et laulja on hästi tore poiss – aga ta ongi! Jube armsasti kõneles vahepeal.

Üldiselt olid laval friigid, klounmuusikud, sideshowd, AC/DC tribüütbänd…olete kunagi Guitar Hero’t mänginud? Või noh näinud seda mängu? Vot seal on üleelusuuruses barbie’d ja sarvedega peletised, veidralt erotiseeritud ja läbinisti cartoon’likud rokkarid ja publik. Täpselt selline oligi. Öö arvutimängus. Absoluutselt kõik olid vaeva näinud ja end üles vuntsinud – gothid ballikleitidega, vanakooli punkarid (ainult et nad olid liiga noored, et olla originaalid), pornostaarid, fetishwear, palju ülekeha latexit, sarvedega koopamehi, vampiire, kehamoonutusi, siluettide moondusi, klouniparukaid, lihunik-kirurge. Me seltskond olid ainukesed, kes väga igavalt riides. No me kandsime kõik kogemata kleite ja huvitavaid sukki ja sünnipäevalaps kinkis tätoveeringuid (kleepse) ja natuke sai silmapliiatsiga nägu kaunistatud. See-eest ei tantsinud keegi öö viimase esineja – mustlasbändi saatel nii metsikult kui meie. Aga peaks mainima, et atmosfäär oli äärmiselt hillitsetud. Ilmselt maksid kõigi kostüümid nii meeletult, et keegi eriti ei julgenud end lampi juua. Lasid end pildistada ja suhtlesid vaikselt. Väga meeldiv vaikne atmosfäär. Ja keegi kellelegi erinev olemise pärast tappa andma ka ei kippunud – kõik olid erinevad!

The Horrors diižeis. Kui ma pole varem oma arvamust avaldanud bändide/kuulsuste deejottitamisest – siis ma üldiselt ei mõista seda, aga Horrorsi krediidiks peab ütlema, et nad mängisid head muusikat – New Orderit ja Gary Numani! Läks peale oi kui hästi. Tuli kohe tahtmine pretensioonikale Hoxtoni diskole minna. Pole midagi paremat Ida-Londoni indie poosediskost, täis noori, kelle elumissiooniks on lahe välja näha. Mul tuleb meelde, kui läksime samaväärselt ebatrendika sõbraga trendikasse kohta kontserdile. Lobisesime suveõhtul katusel, kus eksles ka seltskonnafotograaf. Olles kõik katuselolevad inimestekobarad ära fotografeerinud, vaatas ta ebalevalt meie poole ja tegi ka meist vastumeelselt pilti samal ajal kui me püüdsime näo teha, et ei pane teda tähele. Ahh, vanad head ajad… Igatahes, Londonit ei saa täiesti tõsiselt võtta. Tsiteerides teist sõpra: “mine Londonisse. garanteeritud, et sind röövitakse paljaks. või siis ei hinnata sind seal.”

Advertisements

2 kommentaari to “Bizarre Ball @ Coronet”

  1. Mari said

    aaaaa, gallows. Kade olen. Kohe hirmsasti olen kade, et neid nägid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: