anglofiilist melomaan

Camden Crawl 2010. käsitsusvõtted

Posted by veerand &emdash; mai 26, 2010

Camden Crawli kohta on öeldud nii halba kui head, aga olgem mõistlikud – see on üks pagana hea variant lühikese aja jooksul üsnagi suures koguses indie’t alla kugistada. Ja üldiselt on valik olnud fantastiline. Kui artist juba programmis sees, võib seda usaldada. No vähemalt ses suhtes, et esineja on relevantne – kas tõusev täht või endiselt au sees kultusbänd.

Nüüd võtan lugejal suisa käest kinni, viin lava taha…ja loen sõnad peale.

Kui oled Eestist…

  • logistiline eelis teiste festivalide ees. Ei pea telki seljas tassima ja nuputama kuidas lennujaamast põllule saada. lähed rahust hosteli/hotelli ja ei mingeid kummikuid. Ja tuntavalt odavam võrreldes telgifestivalidega.
  • jah, suurt hulka esinejaid näeb Londonis ka muul ajal väiksema massihüsteeriata, aga kui sul on kaks päeva aega, on isegi väga hea tahtmise korral nii palju bände kokku kuhjata võimatu.
  • tahad teada, mis toimub tegelikult briti-maal uue muusika vallas (trendid jms, peaks olema muusikaajakirjanikele kohustuslik kui neil huvi briti indie vastu – kasvõi silmaringi mõttes)…see annab tõsiselt mitmekülgse ülevaate, mida omal käel kokku ei nuputaks.

Aga nüüd vast mõned põhjused, miks Camden Crawl suht vähe fanfaarihelisid on saanud. Mulle tundub, et ta on pigem SXSW kui Glasto. Ses mõttes, et ta pole väga kasutajasõbralik. Nõuab teadmisi, kui mitte lausa öelda insider info‘t. Ja tegelikult isegi päris palju ja mitmekülgseid teadmisi. Aga võib-olla siis, et igaühele vastavalt tema nõudmistele. Ütleb inimene, kes nägi CC’l ära selle hooaja absoluutse hype-bändi…The Drums loomulikult.

Üks asi on selge: tegu on praktiliselt sõjaväeoperatsiooni või ekstreemsport-missiooniga. Nõuab pikaajalist mitmekülgset üld-ettevalmistust – hoia end kursis uue muusikaga üldiselt (muidu pole millelegi ehitada), üldfüüsiline (soovitatavalt tööta müüja või juuksurina, et harjuda 8tunniste püstiseismismaratonidega), õpi pähe osalevate baaride/pubide/esinemispaikade asetus kaardil ja selgita eelnevalt iga koha eripärad. Tegu on 40 eri kohaga, nii et…põhimõtteliselt, millele ma vihjan on see, et peaksite mu endale giidiks palkama festivali ajaks.

Aga üldisi näpunäiteid…

  • soovitan käepaelale järgi minna vara. Tõsiselt vara. Punktipealt uste avamiseks hilisemalt. Mitmesajameetrises järjekorjas seismine millegi jaoks mille eest juba maksnud oled on üsnagi demoraliseeriv. Väldi seda kui suudad. Saa pael kätte ja mine hilisele hommikusöögile.
  • Väldi Roundhouse’is toimuvaid esinemisi – need on mõeldud neile, kel muidu CC’lt midagi otsida poleks, lihtsameelsetele massidele, kes ei vaevu muusikamaitset kultiveerima. CC pole koht, kus suure kontserdi peale oma aega raisata.
  • Electric Ballroom ja Koko välja arvata on ülejäänud esinemiskohad suht intiimsed. Mis tähendab, et kõik sisse ei mahu, mis omakorda tähendab, et pead olema kavalam ja varasem ja väledam kui mass festivalikülastajaid, kes sama esinejat näha tahaksid. Ja usu mind, füüsiliselt end sisse pressida ei ole võimalik. Sa kas puhtfüüsiliselt ei mahu või ütlevad kaks kappi sulle “ei”.
  • Õhtuse programmi jooksul soovitan piirduda 2-3 esinemispaigaga (mis tähendab keskeltläbi 4-6 esinejat), vastasel juhul jooksed paanikas mööda tänavat ja seisad järjekorras ukse taga.
  • Päevasest programmist soovitan ka osa võtta. See on tavaliselt väga lahe olnud. (loe kava läbi!) Mis aga kavas EI ole on päevased akustilised/impromptu esinemised väikseimates pubides – tavaliselt festivali põnevaimate esinejate poolt. Selle kohta saab infot kas ukse kõrvalt või…küsi kelleltki, kes nats kuulim välja näeb. Võid kedagi väga põnevat väga lähedalt näha. Seda tavalisel kontserdil ei juhtu.
  • Tee kindlasti plaan ja varuplaan. Tõsi mis tõsi mis tõsi. Ja kui lemmiku esinemsikohta ei mahu, mine suvaliselt kuhugi ja avarda oma meeli.

Üldise tähelepanekuna ütleks, et publik jaguneb üllatavalt noorte ja keskealiste vahel nii et võib ka progressiivsema pere ürituseks pidada. Eeldusel, et kõik on rohkem kui 18 aastat vanad, vabandust, noored.

järgmises kandes esinejatest

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: