anglofiilist melomaan

Malcolm McLareni viimane teekond

Posted by veerand &emdash; mai 5, 2010

Kevadpäike särab, taevas vuhisevad peale kuut päeva kestnud vaikust taas lennukid, aedades ja akendel kohtab parteiplakateid ning pungi üks võtmefiguure alustab peagi oma teekonda viimsele puhkepaigale. Minutise vaikusehetke asemel on aga keskpäeval kavas „minute of mayhem“ või siis „mölluminut“, soovitusega oma lemmiklugu maksimumhelitugevusel kuulata, ringi hüpata ja end nautida.

Olen kell 12 metroos ning ei tähelda seal vähimatki kõrvalekallet tavalisest. Õigupoolest vaatan kella, kui see näitab 12:09 ja tunnen pettumust, et õige aja maha magasin.

Tunda aega hiljem olen teel Camdenisse, kust Highgate’i surnuaeda suunduv avalik matuserongkäik algab. Üksik matuseauto möödub minust just siis, kui olen jõudnud Camden Stables turu väravateni. Kell näitab õiget aega. Ei mingit rongkäiku, ei mingeid inim-masse.

Olen täielikus jahmatuses. Lähen istun turul maha ja püüan kuidagi asjale pihta saada. Malcolm McLaren – mees, kes muutis poppkultuuri, -muusikat, moodi ja teab veel mida nii tohutult, kelleta ei liiguks tänase päevani Camdeni tänavatel punkareid – on lihtsalt unustatud? Kui taas tänavale lähen, on selge, et midagi on toimumas. Rahvas ääristab niigi kitsa ühesuunalise tänava serval sõiduteed ja ootab. Laternapostidelt rippuvad fotograafid ja üles seatud telekaamerad on kindlad uudisekuulutajad. Ühinen ootajatega. Kahel korral küsivad turistid mu käest, mis toimub, kuid üldiselt on inimesed kohal Malcolmi pärast. Nii mõnelegi on selge, et see on ajalooline hetk.

Sõiduteele valguv rahvas on märgiks, et matuserongkäik läheneb. Esimene surnuauto veab lilledest moodustatud loosungit CASH FROM CHAOS, üks McLareni manifestidest.

Sellele järgneb neljahobuseline kutsariga vanker, millel McLareni kirst, millele šabloonkirjana kirjutatud TOO FAST TO LIVE TOO YOUNG TO DIE, McLareni ja Vivienne Westwoodi poe esialgne nimi.

Sellele järgneb leinaliste auto.

Lõpuks aga roheline kahekordne buss 777 (kraad kangem kui 666?), mille sihtpunktiks märgitud NOWHERE.

See näeb lähedalt välja kui t-särgi lavka-suveniiribuss. Akende ees ripuvad t-särkid ja hinnasildid.

Bussist üürgab „My Way“ Sid Viciousi esituses ning ülemiselt korruselt langeb üksik lendleht. Tagumisest aknast ripub roosa plagu vapiga MALCOLM WAS HERE 1946—2010. Kummaliselt liigutav.

Rongkäik liigub edasi, meediatsirkus sabas. Ja läinud ta ongi. Rahvas hajub vaikselt laiali. Mõnisada sammu edasi ja Camden on jälle see sama tavaline turisti/hipi kirbuturg.

Pungi mentaliteeti nagu polekski olnud. McLaren tõi ehk pungi massidesse, aga võib öelda, et müüs maha kaa. Kuid mida iganes ta ka tegi, pani ta maailma kihama. Selle fantastilise jutuvestja, kaasaegse filosoofi ja visionäärist ärimehe lahkumisega on üks ajajärk läbi saanud.

Advertisements

3 kommentaari to “Malcolm McLareni viimane teekond”

 1. veerand said

  Matus oli 22. Aprillil.

 2. Elvis said

  Hello there! Do you know if they make any plugins
  to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on.
  Any tips?

 3. While trying to find him, the player is almost immediately directed to a local
  “bath house”. You shouldn’t afraid of combining several different categories of leather charms if you are while in the mood to help you sport him or her around your current wrist.
  There are different types of witch costumes depending on which kind of persona you want to assume.
  Women usually wore a type of linen veil that would often cover their hair and would
  be kept in place by a ribbon or a bow while men would wear various types of hats.
  Through pellepelle leather jackets for sale one can get a jacket of high quality, unique design and marvelous look.
  And you can also get Goddiva offer code,
  money off vouchers for Goddiva and Goddiva UK discount codes from You can redeem these gift vouchers when purchase at Goddiva for more savings.
  Bio Plastics- These can be composted but
  not in the same bin as your natural waste like the vegetable peel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: