anglofiilist melomaan

Morrissey ja muu (isegi Muse)

Posted by veerand &emdash; jaanuar 8, 2010

Läind suvel olid Smithsid üsna korralikult menüüs. Varemalt olin neid ikka ka kuulanud ja meeldinud olid ka, aga tõsist vaimustust ei tekkinud. Suvega aga said nad asendamatuteks. Imelik, kuidas lugude eri versioonid ikka nii erinevad on. Ma ei tea, mis variandid mul arvutis olid aga vinüüli versioonid kõlasid küll täiesti teisiti. Kas on mingi põhjus, miks vinüül kõlab aeglaselt? Ja ma tean küll et on eri kiirused, mis tuleb plaatidele vastavaks kruttida. Sellegipoolest on vinüül nagu kiirtoidu vastand – paras pidusöök. Isegi sittade kõlaritega. Mine tea, kui kunagi paikseks peaksin jääma ja hea vinüülipoe lähedusse elama sattuma peaksin oleks vist mõttetu sellele kiusatusele vastu panna.

Ja mäletan, et ühel päeval ilmus välja tuttav kimbu gladioolidega ja oli nad Morrissey’ks nimetanud. Naljakas, mis asjad meelde tulevad.

Igatahes paari viimase päevaga olen hulgi Morrissey dokke ja intervjuusid läbi vaadanud. Kui on maailmas kedagi, kes ma mingil tingimusel olla ei tahaks, oleks see vist Morrissey. Sellegipoolest meeldib ta mulle. Ja käib närvidele. Ta tundub olema raskestikasvatav täiskasvanu. Tegelikult, ta meenutab suht mind ennast.

Siis on ka Marr. Johnny Maher, nagu ta tegelik nimi on, aga sama nimega tüüp oli juba ühes teises bändis, seega sellest Johnnyst say Marr. Huvitav, kas ta tuli ise selle nime peale? Negatiivne enesepilt, kas pole?

Aga huvitav on nüüd see, et eelistan soolo Morrisseyt. Ja eelistan Marri isegi Cribsides. Kui kõlapildist rääkida. Ja nad mõlemad on lahkuläinult umbkaudu isegi sarnase kitarrikõlaga. No Marrist võibla võiks seda oodata, et ta ehk sinna kunagi jõuab kus ta nüüd on. Ma ei tea, millegipärast ma ei imesta. Talle sobib see, mis ta praegu teeb. Aga mis valemiga Morrissey muusikaliselt sellise lahenduseni jõudis? Ei tegelikult, ei tohiks selle üle ka imestada kui ta New York Dollsi fänniklubi esimees oli. No ma siis imestan üldiselt. Sest see kõla on korraga pungim ja popim ja samas küpsem kui eelnev. No see erinevus on, et Morrissey kõlab muusikaliselt nüüd faux-retro, Marr aga lisab postpunkaritele ehedat vanaisa-sarmi. Kurat, ikkagi ma ei saa sellest üle – Marr on Cribsis küll fantastiline, tõesti parim asi mis ta Smithsist saati teinud on, aga pole enam seda Cribsi, mida mina mäletan.

Ok, ma püüan mitte Cribside üle halama hakata. Tähendab. Morrissey. Ma ei saa aru, miks teda nõnna idoliseeritakse. Miks kedagi üldse idoliseeritakse. Aga ka Morrissey. No ma saan aru, et ma polnud sel hetkel olemas kui nad Marriga midagi enneolematut korda saatsid, aga ka paljusid minust nooremaid ju ei olnud ja nad idoliseerivad teda sellegipoolest täie usinusega.

Ma annan alla. Tahtsin midagi Mozzast kirjutada, aga tuleb välja, et polegi tast midagi kirjutada.

Tahate midagi Matt Bellamyst teada? Kas te teadsite, et ta isa oli kitarrist sellises bändis nagu Tornadoes? Joe Meeki Tornadoes! Telstar! Kohe kui kuulsin, loksus paika. Kui paljud Bellamy lood kõlavad nagu Telstar!!! Ok, see pole must aus, see pole nagu perebisnis. Aga ausalt, mina kuulen küll sarnasusi.

Ahjaa, seda ma tahtsin öelda, et Mozza kinnisidee oli poppkultuur, poppmuusika, telekavahtimine. No ja obsessiivne sõnadekirjutamine. Lootustandev, kas pole? Elagu antisotsiaalsed noored!

Mul vist on sünesteesia või kuidas seda nimetataksegi. Mitte kogu aeg ja mitte väga tugevalt. Kõrvaluu läheb vastu silmaluud. Kuidas te Muse’i Muscle Museumi näiteks 3-15 sekundit näete? Näiteks soolokitarri. Lainjas värviline vibreerivsakiline suits, mis hajub sabast hõredamaks. Sel puhul on visuaalne pilt niivõrd domineeriv, et mul oleks raske seda soolot ära õppida. Tahaks seda pigem pintsliga mängida. See-eest klaveri bassiklahvid on teistmoodi visuaalsed – ma näen peaaegu seda kätt, mis klahvidel ja ma ei oska klaverit mängida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: