anglofiilist melomaan

no ei saanud keelt hammaste taga hoitud

Posted by veerand &emdash; detsember 6, 2009

Mõtlesin, et räägin natuke mitte-täitsa-mainstream muusikast. Noh nii üldiselt. Mul tuli täna viitsimine, kaevasin infot Daniel Johnstoni kohta ja kuulasin uuutuubis ta lugusid. Täitsa kiiresti hakkas vaimustus peale tulema. Mõtlesin, et vaatan, kas tast eesti keeles internetis ka kirjutud on. No natuke on. Dublinis elav eestlane käis teda vaatamas.

Siis sattusin selle artikli otsa. Ja mu hea tuju kippus kiiresti kahanema. Sellepärast, et ma kipun toda artiklit uskuma. Ma üritan end ohjes hoida ja mitte sellest täpsemalt rääkida – see ei tuleks kellelegi kasuks. Aga. See võtab hästi kokku Eestis valitseva suhtumise originaalsetesse loomingulistesse inimestesse. Artikli autor pole milleski süüdi, ta lihtsalt kirjeldab olukorda.* See teibaga puutumise ja haletsemise sündroom. Mis konkreetselt Daniel Johnstonisse puutub, siis ta laulud on lihtsalt suurepärased ja ma ei pea vajalikuks lisada täpsustuseks “vaimuhaige inimese kohta”. Nad lihtsalt on head ja kõik. Pole oluline, millised haigused tal on.

Vabandust, ma olen täna liiga palju aega internetis veetnud.

* Ja ma olen ise täpselt seda sama mõelnud, et Eestis on ühiskondlikult aktsepteeritud enda väljendamise ja välja elamise vormidest kas toit või sport. Kõik muu on keskmisele eestlasele voodoo. Sellest siis Eesti muusika kehvaverelisus ja kultuuri hambutus.

No kuna ma juba kõnet pidama juhtusin… Mina tahaks, et iga eestlane teeks midagi. Ja julgelt. Kartmata, et talt sellekohast diplomit nõutaks. Mõtlemata, mida naabrimees küll arvab. Lihtsalt tee midagi südamest ja saada kritiseerijad kuradile.

Tegelikult tahtsin ma hoopis teistest asjadest kirjutada, aga nüüd siiasamma hästi ei sobi.

Advertisements

5 kommentaari to “no ei saanud keelt hammaste taga hoitud”

 1. UR said

  sorteerisin värava ees kivisid: porised ühte ja valged teisse hunnikusse. saatsin mööduva muti “käi kuradile”. emal kukkusid silmad peast
  taskuraha ei julge küsida

 2. siim k said

  ohoo, väga tore, et eesti keeles ka keegi midagi daniel johnstonist kirjutab, vägev!

  • veerand said

   No esialgu ainult mainisin Johnstonit, ei jõudnud tast veel kirjutada, aga võimalik, et varsti kirjutan rohkem – ma pole väga palju ta kohta veel uurinud, aga huvi pakub ta küll. Millal ise Johstoni otsa sattusid?

 3. siim k said

  ma ei mäletagi, vb mingi aasta tagasi või nii. kurvad masendunud (oli tal skisofreenia või bipolaarsus, ma isegi ei mäleta praegu) muusikud on ju need kõikse vahvamad. alternatiivrokibänd brand new nimetas ühe oma plaadi johnstoni tsitaadi järgi “the devil and god are raging inside me” ja siis ma uurisin lähemalt teda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: