anglofiilist melomaan

paraad – Pride London 2009

Posted by veerand &emdash; juuli 5, 2009

Et mis siis ka Londonis uudist? Wimbledon. Palav ilm. Palav ilm metroos. Palav ilm kontorites. Palav ilm avalikes peesitamis- ja ujumispaikades. Igast möödasõitvast autost plärtsuv MJ lugu. MJ tribüüdid muusika ja mittemuusikaajakirjades. Palav ilm. Kontserdid. Uus muusikapubi, mis reklaami ei vaja, st on olenevalt esinejast nii populaarseks osutunud, et kui mitu tundi varem kohale ei lähe, sisse ei saa. Tüütud sõbrad. Toredad sõbrad. Uued sõbrad. Vanad sõbrad. Lollid otsused. Lahedad kokkusattumused. Inimlikud kuulsused. Mõttetud kuulsused.

Ja siis on ka Londoni Gay Pride. Ma pole nii heasüdamlikku üritust veel kohanud. Ma ei oodanud, et see mus sellist vaimustust tekitab.  Aga niivõrd eneseirooniliselt, südamlikult ja avatult eri gei, lesbi ja transinimeste elude tahke demonstreeriv paraad on lihtsalt vastupandamatu. Tekitas küsimusi, et mis ja miks ja vaata, sel-tol organisatsioonil ei ole geidega probleemi, miks sul peaks olema? Esindatud ja Pride’i toetamas olid erinevad religioonid ja poliitilised parteid, politsei, päästeteenistus, haigekassa, spordiklubid.

Eriti torkas mulle silma ja südamesse Leedu delegatsioon, kelle sõnum oli see, et kahjuks on Euroopa Liidus riike, kus olukord on tõsiselt halb – kus samasoolisi suhteid ei tunnustata ja kus ka paraade ei toimu. Kui enne olin äraootaval seisukohal paraadi suhtes, siis nüüd olen täiesti veendunud – paraadi on vaja! On vaja, et see Eestis iga aasta toimuks. Tõsi küll, selleks, et see Eestis toimuks, on vaja ka kõvasti eeltööd.

Leidsin fotograafina inspiratsiooni. Mulle meenus kuivõrd ilusad on inimesed. Kõik inimesed. Kui nad on õnnelikud. Sel hetkel oli linn õnnelikke inimesi täis. PILDID.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: