anglofiilist melomaan

selgushetked. raha

Posted by veerand &emdash; märts 14, 2009

Vaatasin paar päeva tagasi dokkfilmi Bulletproof Salesman.  Peategelaseks soomusautode müüa. Väga häirivalt kriipis hinge. Mitte ainult selle pärast, et tegu pealtnäha normaalse inimesega, üsnagi sarnasest turvalisest ja intelligentsest läänelikult kultuuriruumist, kes saab eriliste moraalsete piinadeta kasu sõjast – otseselt teiste inimeste füüsilistest ja vaimsetest kannatustest. Vaid selle pärast, et olen staadiumis, kus hakkan mõistma, mida tähendab majanduslik  äratasuvus. Nii heas kui halvas. Miski siin ilmas ei ole tasuta. Kõigel on oma hind. Abstraktselt võttes kasvõi karmiline tasuvus. Isegi kui eksisteeriksime mateeria-vabal tasandil, on kõigel oma hind. Hind kui ülim interaktsioon. Armastus või religioon võivad püüda tasu ahelaid purustada, aga lõplikku edu ei saavuta nad kunagi.

Raha kui loovinimese vaenlane.

Sattusin täna õhtul end teleka ette istutama. Vajusin tugitooli ja ei liigutanud mitu tundi. On Red Nose Day. Ja BBC1 pakub kolme maratoni kestuse jagu meelelahutust heategevuse heaks. Ootasin huviga seda fenomeni. Aga see oli lihtsalt tsura. Armastus inglaste vastu hakkab üle minema. Parim retsept kellestki üle saada – õpi neid tundma. Ma pole väga ammu ühtegi head briti komöödiat või sarja näinud. Ja Londongi tundub aina hallim…kuigi, lehed punguvad ja kuna see on esimene kevad, mida Londonis oma silmaga näen, olen vägagi ärevil. Mõned stand-up sketšid hakkavad äratundmisrõõmu pakkuma. Näiteks too Londoni Michael Macintyre geograafia sketš (Do you know Sainsbury’s? YEEESSS!!!) ja metroo tähelepanekud panevad ka noogutama.

Igatahes, olin seal tugitoolis – sealt on väga raske püsti saada – ja kuna RND oli igav klõpsutasin kanaleid ja juhtusin Rough Trade’i dokki peale.  Ärkasin oma koomast ja tundsin kuidas süda hakkab kiiremini tiksuma. Algus oli nagu unenägu aga siis oli näha, et reaalsus tegu unistusele ära. Geoff Travise nägu pankrotist rääkides…maaan… Igatahes, sain aru kui vähe ma RT’st enne teadsin. See plaadiümbristele plaadi tegemise instruktsiooni lisamine…geniaalne! Jah, miks see plaadistamise inf nii alkeemia-müstika tasandil peab olema? Aga südantsoojendav näha kuidas armastus äri päästab. RT paneb ju tänaseni edasi. Olgu tänatud The Strokes. Siiamaani ma ikkagi ei saa aru, kuidas muusikaäri üldse võimalik on. Siis, kui aru saan, hakkan ilmselt ise sellega tegelema aga seda päeva ei pruugi tulla.

Ja viimane uudis, et Klaxons peab oma teise albumi ümber tegema, et ei lähe veel ilmumisele. Mida see veel tähendama peab?!! Väga häiriv.

Kaua elagu DIY!!

Ja lõpetuseks tahan öelda, et olen kohanud inimesi, kes on tõsiselt muusikasõltlased, hullult HULLULT pühendunud. Nad on mu inspiratsioon, nad ütlevad, millel pean silma peal hoidma.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: