anglofiilist melomaan

The Black Keys Brixton Academys

Posted by veerand &emdash; november 15, 2008

Peale kontserti kuulsin pealt ilmselt üht maailma lühimat kontserdiarvustust – ja mul on kiusatus selle tsiteerimisega piirduda – “It’s just two guys playing blues. But damn!”

See võtab asjad üsnagi kompetentselt kokku. Eriti elusas esituses on tegu maailma lihtsaima muusikaga. Aga tänapäeval on kombeks lihtsaid asju võimalikult keeruliseks ajada. See bänd seda viga ei tee.

Veidi internetis tuulates võib leida, et BK on paljude muusikute viitamisalune. Ja BK mõjutused on väga konkreetselt bluusipõhised. Kui “Attack and Release” mängima panna, on hea chill olla. Bluus mõjub inimestele. Mulle vähemalt mõjub. Just arutasime ükspäev ühe teise muusikafriigiga, et muusika on me narkootikum. Paned loo mängima…ja kaifid. BK on igatahes üks neist bändidest, mille muusika on kaifimis-tüüpi. No on taustamuusikat, on ringikargamismuusikat, on muud. Ja kui möödund sajandi esimese poole bluus alati ei anna täit efekti – alati ei saa täit kaifi sellest kätte, kõik toitained jäävad tänapäeva organismile omastamatuteks, siis BK’d omastab tänapäeva kultuuriruumi okupant pea täielikult.

Aga kontserdile sattusin suht ootamatult ja minimaalse planeerimisega. Eks sel oma head ja vead ole. Vaatasin päev enne kontserti, et ohhoo, polegi välja müüdud ja ei suutnud vastu panna. See tähendas, et rõdule oli veel pileteid, põrand oli ammu läinud. Ja see omakorda tähendab täiesti teistsugust kontserdielamust.

minu kontserdikogemus, rõdult:

The Black Keys – I Got Mine

kellegi teise kontserdikogemus, põrandalt:

The Black Keys – Your Touch

Ahjaa…soojenduseseneja oleks peaaegu peaesinejale ära teinud. No vähemalt toore talendi ja energiaga tegigi. Ilmselt kõige andekam muusik, keda mina oma silmaga olen näinud. Nii andekas, et jääb mulje, et ta oma talenti isegi taltsutada ja rakendada ei oska. Ja-jah mõtlen seda nii kiituse kui laitusena. Liam Finn. Tuli automaatselt tahtmine muusikatavaari poodi efektipedaale ostlema minna.

Võta see video:

liida sellega:

ja korruta viiega!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: