anglofiilist melomaan

The Black Keys Brixton Academys

Posted by veerand &emdash; november 15, 2008

Peale kontserti kuulsin pealt ilmselt üht maailma lühimat kontserdiarvustust – ja mul on kiusatus selle tsiteerimisega piirduda – “It’s just two guys playing blues. But damn!”

See võtab asjad üsnagi kompetentselt kokku. Eriti elusas esituses on tegu maailma lihtsaima muusikaga. Aga tänapäeval on kombeks lihtsaid asju võimalikult keeruliseks ajada. See bänd seda viga ei tee.

Veidi internetis tuulates võib leida, et BK on paljude muusikute viitamisalune. Ja BK mõjutused on väga konkreetselt bluusipõhised. Kui “Attack and Release” mängima panna, on hea chill olla. Bluus mõjub inimestele. Mulle vähemalt mõjub. Just arutasime ükspäev ühe teise muusikafriigiga, et muusika on me narkootikum. Paned loo mängima…ja kaifid. BK on igatahes üks neist bändidest, mille muusika on kaifimis-tüüpi. No on taustamuusikat, on ringikargamismuusikat, on muud. Ja kui möödund sajandi esimese poole bluus alati ei anna täit efekti – alati ei saa täit kaifi sellest kätte, kõik toitained jäävad tänapäeva organismile omastamatuteks, siis BK’d omastab tänapäeva kultuuriruumi okupant pea täielikult.

Aga kontserdile sattusin suht ootamatult ja minimaalse planeerimisega. Eks sel oma head ja vead ole. Vaatasin päev enne kontserti, et ohhoo, polegi välja müüdud ja ei suutnud vastu panna. See tähendas, et rõdule oli veel pileteid, põrand oli ammu läinud. Ja see omakorda tähendab täiesti teistsugust kontserdielamust.

minu kontserdikogemus, rõdult:

The Black Keys – I Got Mine

kellegi teise kontserdikogemus, põrandalt:

The Black Keys – Your Touch

Ahjaa…soojenduseseneja oleks peaaegu peaesinejale ära teinud. No vähemalt toore talendi ja energiaga tegigi. Ilmselt kõige andekam muusik, keda mina oma silmaga olen näinud. Nii andekas, et jääb mulje, et ta oma talenti isegi taltsutada ja rakendada ei oska. Ja-jah mõtlen seda nii kiituse kui laitusena. Liam Finn. Tuli automaatselt tahtmine muusikatavaari poodi efektipedaale ostlema minna.

Võta see video:

liida sellega:

ja korruta viiega!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: