anglofiilist melomaan

Jonquil, Left With Pictures ja Gossamer Albatross

Posted by veerand &emdash; august 5, 2008

Natuke hambad ristis pongestamise tunne on, sest on teatud tahtmine kõike nähtut dokumenteerida. Aga kui te mu märkmikku näeksite, vangutaksite ka pead nagu mina. Täna on raske südamega puhkepäev, et homseks mitte-muusikaga seonduvaks reaalsuseks värske ja terve olla. Aga õhtuks on plaanis muusikaga seonduv reaalsus, oo jaa. Eilsest muusikaelamusest nüüd.

Kontserdipaigaks Ida-Londoni MacBeth. Esinejateks Gossamer Albatross, Left With Pictures ja Jonquil. Võibla ainult viimane nimi ütleb teile midagi, võibla mitte. Mulle oli nimi vähemalt tuttav. Armas intelligentsem (folgilikum) indi muusika. Head/normaalsed esitused kõigilt, aga tõsiselt positiivse ja sügava mulje jättis Left With Pictures, eriti oma esimese ja viimase looga, mille tarbeks nad lavalt alla rahva sekka hüppasid ja nood lood täiesti akustiliselt silmavalgete välkudes esitasid.

Esimese loo salvestasin (mingit valgustust polnud, seega pime pilt, vabandused), viimast püüdsin suu lahti silmade-kõrvadega aju kõvakettale salvestada (aga väga vist ei õnnestunud). Ja viimane lugu oli veelgi muuljetavaldavam kui esimene. Mitte-akustiliselt on nende lood tsipa teise vungiga, rohkem heatuju-bandelikumad.

Jonquil oli põhimõtteliselt peaesineja. Tunnen, et ei olnud piisavalt ette valmistatud, et nende esinemist täielikult hinnata (tund aega enne kontserti albumi ühe korra läbi kuulamine pole kõige adekvaatsem lähenemine. aga. parem kui mitte midagi). Praeguse seisuga eelistan nende muusikat salvestatult kuulata. Olen veendunud, et on paljusid, kes minuga ei nõustuks. Aga siin blogis nad sõna ei saa. Maitseks, palun:

Jonquil – Babe, so now why no

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: