anglofiilist melomaan

püha viha ja müristus

Posted by veerand &emdash; september 21, 2007

Või noh mitte nüüd nii tigedalt, aga tuju on keskmisest vihmasem. Viimasel ajal on silma alla jäänud muusikuks olemise argisemad aspektid, mõned neist tüütud, mõned absurdsed, mõned niisama marruajavad. Noh näiteks, arvad, et oled (täiesti irooniavabalt) the next best thing ja siis üritad USA viisat saada. Loe, kuidas briti artistid Ameerikasse ei saa. Noh, nemad on sama moodi inimesed, kes Ameerikas tööd tahavad teha. Dammit, neid ju oodatakse seal. 😀 Hihii. Aga jah, kui viisaametnik pole nu-rave’i fänn, siis Klaxonid tuurile ei saa. Nohh Ameerika on ju teada kulla mägi. Suuuuuur. Saab palju plaaaaate müüüiiaa. Njah.

Ja üks halb uudis – libertiinide Best Of. Miks halb? Kohe ütlen, miks see halb uudis on! Selles avaldub muusikatööstuse kõige hingetum ja kurvem pool. Kuigi, ma siiski loodan, et see plaat sellisel kujul siiski ei ilmu. Loodan, et NMEl on vale info, ebapiisav info või esialgne info. Kahjuks on NME otseselt muusikasse puutuvate asjade suhtes tavaliselt täpselt teavitatud. Aga miks see halb on…
bändil on kaks ametlikult avaldatud plaati väljas ja Best Of’il on kõigest kaks b-poolt lisaks nendele, mis juba ilmunud albumite peal. Loogiline küsimus oleks – mis.kuradi.mõttega?
Ja teiseks, libertiinid on üks mitmekülgseima muusikalise pagasiga bände üldse, eriti oma lühikese eluea kohta.
Kolmandaks, neil on rohkem kui küll lugusid, et täita ka kolmest CDst koosnev box-set.
Neljandaks, need lood ei ole ilmselt piisavalt hea lindistuskvaliteediga, kuid olemuselt täiesti hitipotentsiaaliga ja vääriksid suuremat kuulajaskonda.
Viiendaks, ma olen veendunud, et bändi endised liikmed sellest plaadist vähimalgi määral huvitatud ei ole. Uutele fännidele ja neile, kes libertiinidega kursis pole – ostke “Up the Bracket” või/ja “The Libertines”. Vanad fännid Best Of’i kohe kindlasti ostma ei hakka. Nemad ootavad Razzcocksi (kunagine trummar) platet, mis praegu ilmselt legaalsuste taga seisab. Või siis, need, kel pole, igatsevad, et Boys in the Bandi DVD’d, mis rariteediks muutunud, juurde pressitaks.
See Best Of jätab The Libertinesist lihtsalt kole igava mulje. Mitte jälgegi biitleslikest algusaastatest, ega aimagi, et nende koosseisu kuulus mõnda aega ka tšellist (kuula Legs 11 EP’d!), et ka bassist on paaril lool laulnud, mitte jälgegi nende Chas & Dave’i vaimustusest.
Minu soovitus: hakkake rariteete koguma ja lihvima. Nende halvemad lood on üldjuhul paremad kui mõne bändi parimad lood. Nagu näiteks:
Never Never
7 Deadly Sins
Plan A
Music When The Lights Go Out (Legs 11, tšelloga versioon)
Hooray For the 21st Century (Legs 11)
Love on the Dole (Legs 11)
Sister Sister (Legs 11, John laulab)
Anything But Love (Legs 11)
Bucket Shop
Breck Road Lover
Skint and Minted
Bangkok

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: