anglofiilist melomaan

Babyshamblesi intervjuu Virgini festivalil

Posted by veerand &emdash; august 19, 2007

Tunda on, et Babyshamblesi albumi ilmumisaeg hakkab lähenema (“millalgi” septembris). Intervjuu, video intervjuust Virgini festivalil on seekord pakkuda. Link küll ainult (ja sellele võib ilmneda reklaam), sest ma ei oska seda bloogi teisiti inkorporeerida.

Haruldaselt asjalik intervjuu. Ses mõttes, et Peter ja terve bänd on koherentsed ja vastamisaltid. Ühel hetkel kui Peter sai küsimusest valesti aru ja arvas, et küsiti albumi nime kohta, oleksin tahtnud intervjueerijat küll togida, et ta Petsil sellest rääkida laseks a no mis sa teed. Ma ei mõista päris seda briti loogikat, miks neilt Amy Winehouse’i kohta küsiti? Aga ilmselt on briti ajakirjanduse kuulsusi puudutav mentaliteet lihtsalt midagi täiesti võõrast minu jaoks.
Rääkisime Philiga sellest natuke. Täiesti väärastunud värk. Samas, ega ma ei mõista ka kroonikat või õhtulehte. Muide, sirvisin õhtulehka hiljuti, seal kirjutati täieliku enesestmõistetavusega mingitest suva võibla kuulsatest tibidest, et kes lõpetab kooli või mis iganes. Mõistan, et see huvitab kindlasti nende vanaemasid, aga miks selleks rahvale lugemiseks paberit raisata? Ja tähelepanu – nüüd kaldun teemast kõrvale ja kukun korralikult vahutama! On üks asi kui fännid omakeskis teatud kuulsuste kohta kuulukaid vahetavad või isiklikuks lähevad. See peaks neile täiesti legaalselt lubatud olema – nad on ju fännid. Ja see tähendab, et nad austavad mingil määral neid, kellest räägivad või vähemalt pole nad kuritahtlikult häälestatud. Ja mis kõige olulisem: nad teavad, kellega tegu, milleks nende lemmikud võimelised on või mis nende panus ühiskonda on olnud (mitte ainult seda, et tegu on kuulsa modelli endise armukesega, NÄITEKS). Ma arvan, et pole ilmselt olemas ainsatki kuulsat inimest, keda ajakirjandus on täiesti õiglaselt kohelnud (vältinud eraelu kajastamast), keda ajakirjandus on täiesti tähelepanuta jätnud (see läheks konflikti sõnaga ‘kuulus’) või kes oskaks ideaalselt ajakirjandusega suhelda (ilma kuidagi kõrvetamata saamata). OK, see teema hakkab nüüd käest valguma.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: