anglofiilist melomaan

Babyshamblesi intervjuu Virgini festivalil

Posted by veerand &emdash; august 19, 2007

Tunda on, et Babyshamblesi albumi ilmumisaeg hakkab lähenema (“millalgi” septembris). Intervjuu, video intervjuust Virgini festivalil on seekord pakkuda. Link küll ainult (ja sellele võib ilmneda reklaam), sest ma ei oska seda bloogi teisiti inkorporeerida.

Haruldaselt asjalik intervjuu. Ses mõttes, et Peter ja terve bänd on koherentsed ja vastamisaltid. Ühel hetkel kui Peter sai küsimusest valesti aru ja arvas, et küsiti albumi nime kohta, oleksin tahtnud intervjueerijat küll togida, et ta Petsil sellest rääkida laseks a no mis sa teed. Ma ei mõista päris seda briti loogikat, miks neilt Amy Winehouse’i kohta küsiti? Aga ilmselt on briti ajakirjanduse kuulsusi puudutav mentaliteet lihtsalt midagi täiesti võõrast minu jaoks.
Rääkisime Philiga sellest natuke. Täiesti väärastunud värk. Samas, ega ma ei mõista ka kroonikat või õhtulehte. Muide, sirvisin õhtulehka hiljuti, seal kirjutati täieliku enesestmõistetavusega mingitest suva võibla kuulsatest tibidest, et kes lõpetab kooli või mis iganes. Mõistan, et see huvitab kindlasti nende vanaemasid, aga miks selleks rahvale lugemiseks paberit raisata? Ja tähelepanu – nüüd kaldun teemast kõrvale ja kukun korralikult vahutama! On üks asi kui fännid omakeskis teatud kuulsuste kohta kuulukaid vahetavad või isiklikuks lähevad. See peaks neile täiesti legaalselt lubatud olema – nad on ju fännid. Ja see tähendab, et nad austavad mingil määral neid, kellest räägivad või vähemalt pole nad kuritahtlikult häälestatud. Ja mis kõige olulisem: nad teavad, kellega tegu, milleks nende lemmikud võimelised on või mis nende panus ühiskonda on olnud (mitte ainult seda, et tegu on kuulsa modelli endise armukesega, NÄITEKS). Ma arvan, et pole ilmselt olemas ainsatki kuulsat inimest, keda ajakirjandus on täiesti õiglaselt kohelnud (vältinud eraelu kajastamast), keda ajakirjandus on täiesti tähelepanuta jätnud (see läheks konflikti sõnaga ‘kuulus’) või kes oskaks ideaalselt ajakirjandusega suhelda (ilma kuidagi kõrvetamata saamata). OK, see teema hakkab nüüd käest valguma.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: