anglofiilist melomaan

Mark Lanegan

Posted by veerand &emdash; august 16, 2007

Olen mõned päevad-nädalad-kuud selle tüübi mõju all olnud. Meie tutvus algas tagurpidi: tema koostööst Belle ja Sebastiani Isobel Campbelliga. Kahjuks ei arvanud ma nende muusikalisest koostööst mitte midagi. Kõiki lugusid Ballad of the Broken Seas‘t pole siiani kuulnud aga üldiselt jättis külmaks, kuidagi liiga lahja ja igav tundus. Seda arvamust olen viimasel ajal korralikult korrigeerinud.

Siis juhtusin MTV2’st Hit the City’t nägema. Tõesti ei mäleta, kes seda soovis, mingi bänd, mingi Takeover oli…

Üks geniaalsemaid popmuusikapalu üldse minu tagasihoidlik arvamus on. Kummitas ja kummitas ja kummitas. Ideaalne video taustaks kaa. Sellest hetkest hakkas üldse huvi tekkima, kes see Lanegan selline on. Peale wiki kande pole tema kohta eriti kuskil infi. Selline tume kuju. Tom Waitsi kahtlane väikevend. Sobib minu kujutlusega Ameerika tumedamast poolest. Nevermind et Hit the City video paistab kuskil Saksamaal filmitud olevat (pakun et Berliinis). Aga jah ta meeldib mulle samadel põhjustel kui Tom Waitski – oma(kootud) müstilise maailma(nägemuse) tõttu. Kui Waits on rohkem muinasjutt ja lastekirjandus (pluss litsid, alkohol ja bluus), siis Lanegan on kurjade tänavate shabby sheek (kõledam, tänapäevasem, heroin sheekisem ja grungesem).

Labaselt lihtsustades on Lanegan viimane Seattle’i seltskonnast, kelleni edu jõudis. Tuleb öelda, et mul on eriline poolehoid nende vastu kelleni edu kõige viimasena jõuab. Nad on alati kõige huvitavamad. Nii inimestena kui loovisikutena, nende looming on ka kõige rohkem väärt. Ilmselt kuna nad on kõige enam ajast ees. Paljud ka nii palju, et tunnustus ei jõua iial nendeni. Samas, Lanegan mõjub pigem retro/ajatult. Ta on teisest maailmast, noh!

MARK LANEGAN ‘Ugly Sunday’. SCREAMING TREES vocalist, from his first solo album.

Kuidagi sain teadlikuks, et tal on QOTSAga palju pistmist olnud. Ilmselt Josh Homme MTV2s rääkis? Jajah, tal oli ühtteist Lanegani kohta rääkida 😉

QOTSA & Lanegan unplugged version of Hanging Tree. Hea ka “elektrita” see lugu.

Isobel Campbell and Mark Lanegan -Ramblin Man- Eriti tirriteeriv video. Ja kui rahulikult kuulata, kõlab kohe väga Tom Waitsilikult, eriti Marc Ribot’lik kitarrisoolo seal vahel.

Mis tuletab mulle meelde – pole väga ammu Ribot kuulanud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: